Jak przeprowadzić i dokumentować planowe sprawdzenia (+wzory)

Jednym z zadań ABI-ego (zobacz najcześciej stosowane skróty) jest zapewnienie przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych. Zgodnie z art. 36a ust.2 pkt 1 lit. a UODO (zobacz najcześciej stosowane skróty) realizuje on je m.in. poprzez sprawdzanie zgodności przetwarzania danych osobowych z przepisami o ochronie danych osobowych. Opracowuje również  w tym zakresie sprawozdania dla ADO (zobacz najcześciej stosowane skróty). Przeprowadzanie sprawdzeń uregulowane jest w §3, 4 i 5 rozporządzenia w sprawie trybu i sposobu realizacji zadań.  Artykuł ten jest elementem cyklu ustawowe obowiązki ABI, w skłąd którego wchodzą również: Plan sprawdzeń (+ WZÓR PLANU) Realizacja planowych sprawdzeń (+WZORY DOKUMENTACJI) Nadzór nad dokumentacją Prowadzenie rejestru…
Artykuł: Jak przeprowadzić i dokumentować planowe sprawdzenia (+wzory) pojawił się pierwszy raz na stronie Jak chronić informacje?

Reklama

Następny artykułObowiązek informacyjny w GDPR
Jesteśmy firmą wspierającą małych i średnich przedsiębiorców w bezpiecznym i legalnym przetwarzaniu przez nich danych osobowych. Na eRODO.pl dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.